Mobilya Alırken Dikkat Edilecek Noktalar Nelerdir

 

Evlenecek ve evinin bir ya da birkaç odasını yenileyecekler için mobilya alırken dikkat edilmesi gerekenlerbaşlığı önemlidir. Bu başlık altında birçok alt başlık düşünülebilir. Bu yazımızda sizlere bu başlıkların önemli olanlarından bahsedeceğiz.

Mobilya alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında en belirgin özelliklerin mobilyanın kaliteli malzeme ve kaliteli işçilik ile üretilmiş olması olduğunu belirtelim. Mobilya tercihi için kalite anlayışınızı ne kadar yüksekte tutarsanız o mobilyanın size hizmet süresini o kadar artırmış olursunuz. Kaliteli malzeme ve kaliteli işçiliği sizin denetlemeniz mümkün değildir. Burada devreye satın aldığınız firmanın kurumsal kimliği giriyor. Firmanın standartları denetleyen kuruluşlar tarafından tescilli belgelerinin olup olmaması, referanslarının sağlam olması, müşteri memnuniyeti oranı gibi ölçütler sayesinde dekoratif özellikleri öncesinde mobilyanın kalitesini de anlayabilirsiniz.

Mobilyalarda kullanılan malzemelerin kalitesi, ana malzeme olan ahşabın kalitesi ile doğru orantılıdır. Fırınlanmış gürgen, karaağaç, meşe, huş, ceviz ve teak ağaçları mobilya, dekorasyon imalatında kalitesi ile ön plana çıkmış ağaç çeşitleridir. Bu ağaç çeşitlerinin doğru bir işçilik ile dekore edilmesi, uzun yıllar güven ve konforu beraber yaşayacağınız mobilyaların oluşmasını sağlayacaktır.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

www.avensamobilya.com üzerinden alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Kapat